اخلاق حرفه‌ای در رسانه انتقال پیام با حداقل آسیب‌هاست

محمود احمدی افزادی، مشاور رسانه‌ای اکبر ترکان، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با حضور در غرفه مجتمع رسانه‌ای ساختمان در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات با امضای میثاق‌نامه اخلاق حرفه‌ای به جمع حامیان این کمپین پیوست.

احمدی افزادی در گفتگو با خبرنگار «صما» اخلاق حرفه‌ای را یک رشته معرفی کرد و افزود: اخلاق حرفه‌ای رشته‌ای است که درون تمام رشته‌های علمی گنجانده می‌شود.

مشاور رسانه‌ای ترکان به ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای در جامعه مهندسی اشاره کرد و گفت: اخلاق حرفه‌ای رشته است میان‌رشته‌ای در دل حرفه مهندسی و مهندسی با اخلاق حرفه‌ای به معنای واقعی به جامعه معرفی می‌شود.

احمدی افزادی اخلاق حرفه‌ای را مفهوم متعالی انسانی و فنی دانست و تاکید کرد: اخلاق حرفه‌ ای یک الزام است که وجوه علمی را در رابطه با تمام رشته‌ها تعریف می‌کند، در واقع اخلاق حرفه‌ای یک مفهوم ارزشی صرف نیست بلکه یک مفهوم فنی نیز است.

رییس دانشکده خبر جمهوری اسلامی با اشاره به رعایت اخلاق حرفه‌ای و رسانه تصریح کرد: در عالم رسانه آنچه که مهم است انتقال پیام است و این انتقال اگر با هیچ آسیب و درگونی، تعدیل و فقدانی پیامی صورت گیرد اخلاق حرفه‌ای از سوی رسانه رعایت شده است.

عضو هیئت علمی دانشکده صدا و سیما در تعریف اخلاق حرفه‌ای رسانه گفت: اخلاق حرفه‌ای رسانه انتقال پیام با حداقل آسیب‌ها است.

پیش از این با رونمایی از کمپین اخلاق حرفه ای اکبر ترکان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به اتفاق تعداد زیادی از روسای و اعضای نظام مهندسی استانی به این کمپین پیوستند و اخیرا عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در غرفه مجتمع رسانه ای ساختمان در نمایشگاه مطبوعات با امضای میثاق نامه اخلاق حرفه ای، حمایت خود را از این جریان اعلام کردند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0226

Please publish modules in offcanvas position.