نظام مهندسی ساختمان در سطح کشور جایگاه ویژه و خاصی دارد

در دیدار هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهار محال و بختیاری با معاونت عمرانی، فرماندار شهرکرد و مدیر کل راه و شهرسازی این استان بر ضرورت اخلاق حرفه‌ای تاکید شد.

به گزارش «صما» و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهار محال و بختیاری، مشرف، رئیس سازمان استان با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز مشکل اساسی در شهرها است، ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرائی باید از بروز تخلفات احتمالی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از عدم اجرای نقشه‌های مصوب در شهرداری‌های استان و نظارت وطراحی پروژهای خارج از محدوده شهری (کشاوری ، میراث فرهنگی و شهرک‌های صنعتی )، اظهار داشت: موضوع يكپارچهسازي اجراي قوانين در جهت خدمترساني بهتر به مردم مورد نظر سازمان است كه در يك فضاي كاري مطلوب آماده ارائه بسته تشویقی توسط سازمان نظام مهندسی و با همکاری شهرداری به مدت 40 روز در ایام مبارک دهه فجر است.

گفتنی است که اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان، باید در نهادینه کردن اخلاق مهندسی و حرفه‌ای کوشا باشند.

سپس گودرز امیری، معاونت امور عمرانی استانداری، ضمن تشکر از تلاش‌های هیئت مدیره دوره ششم و تبریک به هیئت مدیره دوره هفتم گفت: نگاه جامع همه ارکان دخیل در توسعه استان و مردم باید همراه با بینش جامع‌تری باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: در چند سال اخیر بحث‌های فراوانی در خصوص پایین بودن کیفیت ساخت و سازهای شهری مطرح شده است ولی امروزه با توجه به اینکه نظام مهندسی در سطح کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و یک سرمایه بزرگ در کشور است کمتر به مشکلات ساخت و ساز برخورده‌ایم.

قاسم قاسمی، مدیر کل راه و شهرسازی استان، نیز ضمن تبریک به هیئت مدیره دوره هفتم ابراز خرسندی در خصوص برگزاری جلسات مشترک عنوان نمود: شهروندان یکی از ارکان اصلی کنترل و نظارت بر ساخت و سازها محسوب می‌گردند و راه و شهرسازی بنا بر اولویت خود در گام اول در صدد قانونمند کردن کلیه ساخت و سازها می‌باشد.

وی با تاکید به پیوستن سازمان به کمپین اخلاق حرفه‌ای گفت: اخلاق مهندسی به معنای داشتن اخلاق حرفه‌ای است.

در ادامه فرماندار شهرکرد با اشاره به تخصصی بودن فعالیت سازمان نظام مهندسی ساختمان در ساخت و ساز شهری اظهار کرد: با توجه به رویکرد اغلب ساخت و سازهای شهری به آپارتمانی و طبقاتی در مناطق مختلف، رعایت دقیق استانداردهای فنی و مهندسی برای مقاوم و ایمن‌سازی این نوع بناها بیش از پیش ضروری است و در همین راستا انعقاد توافق‌نامه همکاری بین سازمان و شهرداری اهمیتی حیاتی دارد.

همچنین شهردار شهرکرد گفت: نظام مهندسي يك بازوي بسيار قوي در تمامي عرصههاي شهري است لذا هماهنگي لازمه كار بوده تا بتوان جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شهری را انجام داد و کار زیر بنائی انجام شود.

در ادامه شهردار اعلام نمود: شهرداری آمادگی و تاکید به برون سپاری بخشی از فعالیت‌های خود را به دستگاه‌های خصوصی از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان را دارد.

Please publish modules in offcanvas position.